Koerte ja kasside steriliseerimine ja kastreerimine

Enne steriliseerimise või kastreerimise protseduuri peavad kõik koerad kindlasti läbima esialgse läbivaatuse (visuaalne kontroll, südame seisundi kontrollimine). Läbivaatus tehakse ka kassidele, kes on vanemad kui 3 aastat, aga kuni 3-aastasted kassid registreeritakse kohe operatsioonile.

Et lemmikloomad operatsiooniks õigesti ette valmistada, soovitame teil oma lemmikloomale toitu mitte anda 8-12 tundi enne operatsiooni. Lisame, et joomine pole samuti soovitatav.

Kassi kastreerimise kestus on umbes 40 minutit. Kassi steriliseerimine kestab umbes poolteist tundi. Koeral sõltub operatsiooni aeg tema kehakaalust. Isaskoera kastreerimine kestab umbes tund, emase steriliseerimine ei kesta rohkem kui kaks tundi. Pöörame tähelepanu sellele, et enne narkoosi toimet algust võib omanik soovi korral jääda lemmiklooma kõrvale. Pärast steriliseerimist / kastreerimist saab kassi või koera kohe koju viia. Kuid võite loomale järele tulla ka pärast tööpäeva või jätta ta ööpäevaks meie loomakliiniku statsionaari. Valik on teie teha.

Tavaliselt taastub loom täielikult järgmiseks päevaks. Pärast operatsiooni ei ole soovitatav temaga aktiivselt mängida, et taastumisprotsess oleks kiirem. Operatsioonijärgne kontroll tuleb läbi viia 10 päeva hiljem. Õmblusi pole vaja eemaldada.

Registreerige oma lemmikloom kastreerimiseks või steriliseerimiseks

Täitke tellimus ja meie töötaja helistab teile üksikasjade täpsustamiseks

Enamikul juhtudel stabiliseerub hormonaalne taust pärast 3-4 kuud uues kvaliteedis. Sel ajal soovitame anda lemmikule spetsiaalset toitu, mis on mõeldud just steriliseeritud ja kastreeritud koduloomadele. Selleks, et uurida välja, millal kassi kastreerida, teada, kuidas kassi selleks ette valmistada, millal kassi steriliseerida või esitada muid teid huvitavaid küsimusi, võite alati meie abivalmis loomaarstidega kontakteeruda.