Arsti vastused

Selles jaotises leiate vastused kõige sagedamini esitatud küsimustele lemmikloomade hooldamise ja ravi kohta ning saate esitada oma küsimuse meie loomaarstile.

Millal tuleb koertel köha ravida?

Koerte köha võib olla nii iseseisev haigus kui ka mõne teise haiguste sümptom. Köha võib kaasneda järgmistel puhkudel:

  • südamehaigus;
  • nakatumine parasiitidega;
  • kopsukasvaja;
  • allergiline reaktsioon erinevatele ärritustele;
  • hingamisorganite põletikulised protsessid;
  • kurgu- ja trahhea põletikud;
  • hingamisteedesse sattunud võõrkehad.

Olenemata põhjusest aitame me teie lemmiklooma tervist taastada!

Vastas loomaarst Аnastassia Tšekalova

Millal loomadel onkoloogilised haigused ilmnevad?

Kõige sagedamini kannatavad kasvajate all eakad loomad. Meie kliinikus kasutatakse kasside ja koerte onkoloogiliste haiguste diagnoosimiseks ja tuvastamiseks röntgenit, ultraheli ja vereanalüüse. Pidage meeles, et sel juhul on äärmiselt soovitav varajane diagnostika, mis suurendab oluliselt loomade ravivõimalusi.

Vastas loomaarst Аnastassia Tšekalova

Koerte enteriit – mis see on?

Laialdaselt levinud haigus, mis esineb igas vanuses koertel. Kõige tavalisem on viiruslik enteriit (parvoviirus), mis kriitilistel juhtudel võib isegi looma surma põhjustada. Bakteriaalne ja parasitaarne enteriit on samuti üsna tavalised. Meie kliinikus on tänu kvaliteetsele diagnostikale võimalik lühikese aja jooksul toime tulla mis tahes raske enteriidi vormiga.

Vastas loomaarst Аnastassia Tšekalova

Miks on koerte ohtlik babesioos (piroplasmoos)?

See on koerte vere-parasiithaigus, millega kaasneb palavik, kollatõbi ja aneemia. Kõige sagedamini levib see puukide kaudu. Ravi on kompleksne ja toimub ainult arsti ettekirjutusel. Pidage silmas, et Eestis ei ole babesioosi. See on reisivate koerte probleem. Vaatamata sellele tegeleme vajadusel professionaalselt ka selle haiguse raviga.

Vastas loomaarst Аnastassia Tšekalova

Kuidas teada saada, millal koertel on puugid?

See on üks levinumaid probleeme, millega kaasnevad allergiad ja mis põhjustab tihti nakkushaiguste tekkimist (borrelioos, anaplasmoos). Eestis on oht puuke saada perioodil aprillist novembrini. Puugihammustuste vältimiseks soovitame kasutada nahapreparaate, samuti vastavat kaelarihma ja tablette.

Vastas loomaarst Аnastassia Tšekalova

Kuidas toimub koerte ja kasside eutanaasia (magama panek)?

Seda protseduuri tehakse ainult arsti ettekirjutusel. Loom tuleb viia kliinikusse. Erandina lähevad meie loomaarstid omaniku juurde, kui loom on suur või teda ei saa transportida või on lemmikloomade omanikud vanemad inimesed). Kõigepealt paneb loomaarst looma valutundlikkuse vähendamiseks narkoosi alla ja alles siis tehakse viimane süst.

Vastas loomaarst Аnastassia Tšekalova

Loomaarstile küsimuse esitamiseks täitke tagasiside vorm